Naturalna bielizna premium dla kobiet od Icebreaker

Ubrania z wełny merino cieszą się coraz większą popularnością. Dzięki swoim właściwościom termoizolacyjnym, materiał ten znalazł zastosowanie nie tylko w garniturach czy eleganckich ubraniach. Od prawie 20 lat Icebreaker tworzy z wełny nowozelandzkich merynosów odzież outdoorową, a od kilku lat rozszerza kolekcję o modele lifestylowe. Wśród nich znalazła się bielizna dla kobiet – Icebreaker Nature.

W przemyśle tekstylnym wełna merino jest coraz bardziej  doceniana. Icebreaker w produkcji odzieży sportowej i miejskiej stosuje ją od 1994 roku. Dlaczego akurat taki materiał? Jeremy Moon, założyciel firmy spotkał się z nim po raz pierwszy, gdy podczas trekkingu w Nowej Zelandii jeden z farmerów pokazał mu koszulkę zrobioną w 100% z wełny merynosa.

Okazało się, że była bardzo delikatna w dotyku, a dodatkowo farmer opowiadał o jej zaletach – grzeje, przepuszcza powietrze, nie śmierdzi i można ją prać w pralce. Jeremy postanowił wykorzystać te rewelacyjne właściwości do produkcji odzieży sportowej, na rynku zdominowanym dotychczas przez ropopochodne syntetyki. Tak zaczęła się historia obecnego dziś w 43 krajach Icebreakera. 

Merino to znakomity materiał na bieliznę. Tajemnica delikatności wełny merino tkwi w jej cienkich włóknach – włókna stosowane w produkcji odzieży mają typową średnicę od 17 do 23 mikronów (włókna „zwykłej wełny” dla porównania mają grubość od 30 do 40 mikronów, a ludzki włos około 50 mikronów). Dzięki swojej budowie, mają też właściwości antybakteryjne – ich struktura jest naturalnie nieprzyjaznym środowiskiem dla bakterii.

W serii damskiej bielizny Nature znalazły się majtki, topy na ramiączkach, z krótkim rękawem i longsleevy. Do wyboru w praktycznych, ale i bardziej ekstrawaganckich kolorach. Niektóre modele są zupełnie gładkie, inne mają delikatne nadruki inspirowane motywami przyrodniczymi.

Materiał z wełny merino jest odporny na zapachy, co ma bardzo duże znaczenie w produkcji bielizny i ubrań, których używać można wiele razy nawet przy intensywnym ruchu. Cienkie, naturalne włókna zapewniają ciepło w niskich temperaturach, zapobiegają przegrzewaniu w wyższych temperaturach, są lekkie, pozwalają oddychać skórze i nie powodują swędzenia, a przy tym są łatwe w pielęgnacji.

Nazwa damskiej serii bielizny – Nature - jest nieprzypadkowa. Oprócz tego, że naturalny jest surowiec, z którego powstaje, to producent w swoich działaniach kładzie nacisk na środowisko naturalne. Jeżeli komuś nie wystarczą same zapewnienia, może prześledzić drogę produkcji swojego ubrania wpisując umieszczony na metce „Baacode” na stronie Icebreakera. Można tak cofnąć się aż do konkretnej fermy, z której pochodzi wełna i dowiedzieć się w jakich fabrykach przechodzi przez kolejne etapy produkcji.

 

***

O Icebreakrze: Założona w 1994 r. firma Icebreaker jako pierwsza wprowadziła linie odzieży outdoorowej oparte całkowicie na wełnie owiec merynosów. W 1997 również jako pierwsza w świecie uruchomiła system bezpośredniego skupu surowca od hodowców. Dziś Icebreaker to ubrania do aktywności outdoorowych, sportów wyczynowych i odzież lifestylowa, od bielizny przez warstwy pośrednie po okrycia wierzchnie, skarpetki i akcesoria dla mężczyzn, kobiet i dzieci. Siedziba Icebreakera mieści się w Wellington w Nowej Zelandii. Ubrania producenta sprzedawane są w ponad 3000 sklepów w 43 krajach świata.

Authors
Tags , , ,

Related posts

Top